RD Brno Na Výsluní

Rezidence Koperník

Lokalita: Brno - Židenice
Předpokládaný termín dokončení: 1Q/2020


Rezidence Koperník je moderní, multifunkční a provozně úsporná, výšková budova s 11 nadzemními podlažími a podzemním parkováním (49 vnitřních + 13 venkovních parkovacích stání), která nabízí k prodeji kromě 29 bytových jednotek (1+kk – 5+kk) a 24 ateliérů (1+kk – 4+kk), také 5 atraktivních obchodních ploch (1.NP) a 8 kanceláří (2.NP).

Maximální preciznost v provedení, použité materiály, nadčasovost a promyšlená architektura s užitečnými dispozicemi, to jsou hlavní atributy stavby. Umístění do perspektivní a rozvíjející se lokality v blízkosti centra, vynikající občanská vybavenost a dopravní obslužnost je garancí neopakovatelné investice s trvalou hodnotou.

Rezidence Koperník vznikne na nároží ulic Bubeníčkova a Koperníkova, v místě původních komerčních staveb, které budou odstraněny. Samotný objekt je koncipován jako výšková, multifunkční budova v nízkoenergetickém standardu se zárukou moderního městského bydlení i nadstandardních pracovních a obchodních prostor. Zásadním prvkem pro dotvoření kvalitního, lokálního urbanismu byl zvolený typ stavby a citlivě navržený, rozšířený městský interiér v podobě veřejné zeleně, která bude navazovat na revitalizovaný park Bubeníčkova. Architekti projektu kladli důraz na maximální využití parcelního prostoru, který tvoří přirozenou hlukovou bariéru a bude budovu obklopovat jako nově vzniklé veřejné prostranství, mající charakter otevřené zahrady. Výjimečnost stavby a uspořádání nově vybudovaného veřejného prostoru nesou právem potenciál, stát se jedním z nejatraktivnějším míst centra dění a rozcestníkem samotné městské části.

URL: http://www.rezidencekopernik.cz
Developer: TC building a.s.

Lokalita

Vizualizace / fotografie:

-